Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dla rodziców

 


Procedury bezpieczeństwa obowiązujące od 1 września 2020 r. zamieszczone są pod linkiem Procedura bezpieczeństwa - Covid19


Szanowni Państwo,

Szkoła Podstawowa nr 190 w Łodzi wznawia funkcjonowanie z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej.

Zwracam się do Państwa o uważne zapoznanie się z materiałem zamieszczonym pod linkiem „Edukacyjne ABC w czasie COVID-19” oraz niżej wymienionymi Zasadami funkcjonowania szkoły, które podejmujemy w celu zapewnienia uczniom bezpieczeństwa.  

W pierwszych tygodniach nie będą uruchomione obiady ani sklepik. W związku z tym prosimy, aby dziecko było zaopatrzone w solidne drugie śniadanie oraz picie.

Rodzice/ opiekunowie nie wchodzą do szkoły,  w budynku szkolnym przebywają uczniowie i pracownicy, którzy zapewnią dzieciom jak najlepszą opiekę.

Wychowawcy na bieżąco poprzez dziennik Librus będą przekazywać Państwu informacje.
W dniu 16 września planujemy zebrania z wychowawcami klas, w zależności od sytuacji  odbędą się w formie stacjonarnej lub on-line.

Prosimy o wyrozumiałość i wzajemne wsparcie w związku z trudną sytuacją w jakiej się znaleźliśmy.

Z poważaniem

Anna Wójcik – Dyrektor Szkoły


Ogólne zasady funkcjonowania szkoły
od 1 września 2021 r.

 1. Do szkoły może uczęszczać uczeń zdrowy, bez objawów sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji.
 2. Klasy 5-8 nie korzystają z szatni szkolnych do odwołania i kierują się bezpośrednio do sali lekcyjnej. Uczniowie zostawiają okrycia wierzchnie w szafkach uczniowskich lub w swoich salach (uzgadnia wychowawca). Obowiązkowe worki na obuwie na zmianę.
  Z szatni szkolnej będą korzystać klasy 1-3 i czwarte.
 3. Uczniowie klas 1-3 spotykają się w swoich salach o godz. 7.50. Przerwy w klasach młodszych ustala wychowawca.
 4. Klasy 1-4 wchodzą do szkoły i wychodzą z niej wejściem głównym przez szatnię. Klasy 5-8 wchodzą do szkoły korzystając z wejścia prowadzącego do drugiej klatki schodowej. Od godz. 9.50 wszyscy uczniowie wchodzą wejściem głównym przez szatnię.
 5. Uczniów wchodzących do szkoły obowiązuje dezynfekcja rąk oraz noszenie maseczek lub przyłbic w przestrzeniach wspólnych (korytarze, toalety, szatnie). Wskazane byłoby przygotowanie dla dzieci higienicznego opakowania do przechowywania maseczek (np. torebka, plecaczek).
 6. Świetlica czynna jest od 2 września 2020 r. w godzinach 7.00-17.00. Zapisy do świetlicy
  w dniu 1 września przy górnym wejściu do szkoły, dzieci przynoszą do szkoły wypełnione deklaracje najpóźniej 2 września. Prosimy o korzystanie ze świetlicy tylko w sytuacjach niezbędnych ze względu na ograniczenie kontaktów między dziećmi w celu przeciwdziałania Covid -19.
 7. Uczniowie, którzy przychodzą na świetlicę przed pierwszą godziną lekcyjną, kierują się bezpośrednio do świetlicy, w tym czasie w świetlicy obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic.
 8. Planowany termin uruchomienia obiadów 6 września 2021 r. Zapisy poprzez aplikację "Zamów posiłek" (informacje w zakładce Obiady).
 9. Ograniczone zostaje do minimum przebywanie w placówce osób z zewnątrz. Prosimy o kontakt przez dziennik Librus, mailowo lub.telefonicznie.